Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Kushi: Po bashkëpunojmë më universitete më të mira në botë për përmirësimin e arsimit të lartë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka thënë se për të përmirësuar cilësinë e Arsimit të Lartë po bashkëpunohet me universitetet e huaja më prestigjioze në botë për të pasur marrëdhënie jo vetëm në aspektet universitare, por edhe akademike.

Kushi bëri me dije se ministria jonë ështe duke bashkëpunuar me universitetet në Vjenë, në Itali dhe në Janinë.

“Bashkëpunim i ngushtë me universitete prestigjioze në botë për përmirësimin e arsimit të lartë. Iniciativa bashkëpunimi me universitetet në Vjenë, në Itali, në Janinë dhe jemi duke punuar intensivisht për të krijuar këto partneritete bashkëpunimi dhe universiteti teknik i Stambollit. Bashkëpunimi do të jetë në të gjitha aspektet universitare dhe akademike, thekson ngritjen e bordit e ri të akreditimit ku janë përfshirë profesorë shqiptarë dhe të huaja që punojnë në universitete e më të mira europiane dhe amerikane”, tha Kushi gjatë seancës plenarë ditën e sotme.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img