Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kushi në Ankara, takim me Presidentin e Këshillit të Arsimit të Lartë në Turqisë: Së shpejti filiali…(E PLOTË)

Lajme të ngjashëm

Ministra e Arimit, Evis Kushi ndodhet në Ankara, atje ku është edhe kryeministri Edi Rama.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Kushi shkruan se ka zhvilluar një takim me me Presidentin e Këshillit të Arsimit të Lartë të Turqisë Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç.

Kushi me Saraç kanë dakordësuar mbi planin e veprimit për hapjen së shpejti të filialit të Universitetit Teknik të Stambollit (ITÜ) në Shqipëri.

Sot në 📌 Ankara zhvillova një takim shumë të frytshëm me Presidentin e Këshillit të Arsimit të Lartë të Turqisë Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, me të cilin dakordësuam mbi planin e veprimit për hapjen së shpejti të filialit të Universitetit Teknik të Stambollit (ITÜ) në Shqipëri.

Gjithashtu, diskutuam gjerësisht për intensifikimin e bashkëpunimit mes dy vendeve tona nëpërmjet projekteve konkrete në fusha me interes të përbashkët për arsimin e lartë dhe kërkimin shkencor,” shkruan Kushi në postimin e saj.


Më shumë