Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Kushi në Ankara, takim me Presidentin e Këshillit të Arsimit të Lartë në Turqisë: Së shpejti filiali…(E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministra e Arimit, Evis Kushi ndodhet në Ankara, atje ku është edhe kryeministri Edi Rama.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Kushi shkruan se ka zhvilluar një takim me me Presidentin e Këshillit të Arsimit të Lartë të Turqisë Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç.

Kushi me Saraç kanë dakordësuar mbi planin e veprimit për hapjen së shpejti të filialit të Universitetit Teknik të Stambollit (ITÜ) në Shqipëri.

Sot në 📌 Ankara zhvillova një takim shumë të frytshëm me Presidentin e Këshillit të Arsimit të Lartë të Turqisë Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, me të cilin dakordësuam mbi planin e veprimit për hapjen së shpejti të filialit të Universitetit Teknik të Stambollit (ITÜ) në Shqipëri.

Gjithashtu, diskutuam gjerësisht për intensifikimin e bashkëpunimit mes dy vendeve tona nëpërmjet projekteve konkrete në fusha me interes të përbashkët për arsimin e lartë dhe kërkimin shkencor,” shkruan Kushi në postimin e saj.

Më shumë

spot_img
spot_img