Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kush udhëtonte dhe me çfarë ishte ngarkuar avioni që u rrëzua në Kelmend? Policia u dërgon shenjat e gishtave autoriteteve malazeze

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia shqiptare i ka dërguar homologëve në Malin e Zi shenjat e gishtave dhe gjurmët e tjera që janë gjetur në avionin e rrëzuar tre ditë më parë në Kelmend, pranë Vermoshit.

Deri tani, Policia përmes një deklarate zyrtare ka bërë me dije se në mjetin fluturues nuk është gjetur asnjë send i paligjshëm. Por, Policia arriti në vendngjarje me rreth 3 orë vonesë dhe sipas dëshmitarëve, sapo avioni u rrëzua pranë tij shkoi një fuoristradë e bardhë.

Një bari i zonës u shpreh se për rreth 45 minuta ata ngarkuan “diçka” nga avioni në makinë.

Tashmë, autoritetet malazeze kanë në dorë gjurmët e gishtave dhe shenja të tjera që mund të çojnë në identifikimin e personave që ndodheshin në bord. Avioni i modelit “piper” i paidentifikuar dhe me asnjë dokument në kabinë, dyshohet se ka ardhur nga Mali i Zi.

Po në këtë shtet dyshohet se janë larguar dhe personat që shkuan atje me makinë, bashkë me pilotin dhe pasagjerin e avionit. Sipas dëshmive makina e bardhë ishte pa targa. Ka dyshime se avioni i rrëzuar ka rënë nga mbingarkesa, por se me çfarë ishte ngarkuar është ende nuk dihet.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img