Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

‘Kush nuk ka marrë pagën e luftës, ka bërë aplikimin gabim’, Rama: Kompanitë e fuqishme kërkojnë më shumë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11900702f38c986439f76f9ee5302d18

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se disa kompani kanë ksuhte për të përballuar krizën, por kërkojnë më shumë.

Gjatë konferencës së përbashkët me ambasadorin Soreca, ai u shpreh se Drejtoria e Përgjithshme po çon lutje me email për aplikime,  sepse një pjesë e atyre që nuk kanë marrë pagën e luftës kanë bërë aplikimet gabim.

Më tej, Rama theksoi se janë duke u përgatitur për të hapur sezonin turistik.

‘Kam dëgjuar të gjitha ankesat. Po i qendroj asaj që këtu nuk jemi në kushtet që na solli kjo situatë. Kam vënë re që kompani të cilat e dimë shumë mirë se janë likuide dhe kanë kushte për ta përballuar krizën. Janë ato që kërkojnë më shumë. Kam vënë re në media si rasti i fasonerisë, ku punonjësit u pushuan nga puna. Drejtoria e Përgjithshme po çon lutje me email për aplikime sepse një pjesë e atyre që nuk kanë marrë pagën e luftës kanë bërë aplikimet gabim, ndërkohë pjesa tjetër po amrrin pagën e dytë. Ne po punojmë dhe ndëshkimi vjen më pas. Ndërrkohë për turizmin i kemi kryer të gjiytha detyrimet. Të gjithë biznesit të vogël i kemi falur takstën fiskale. Çfarë lëshimi ti bëjmë më shumë. Jemi të bindur që si instrumeti për fasoneritë dhe turizmin është reale dhe të përballueshme. Jemi përpra për të hapur sezonin, por do të bëjmë kujdes’, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img