Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Kush janë kandidatët për Teatrin Eksperimental, prezantojnë sot platformën

Lajme të ngjashëm

Kandidatët për drejtimin e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, pritet të dorëzojnë ditën e sotme platformën e tyre pranë Ministrisë së Kulturës.

Dorëzimi i platformës vjen pas thirrjes së bërë nga Ministria e Kulturës për hapjen e garës për postin e Drejtorit të Teatrit Eksperimental.

Genc Fuga, Indrit Çobani, Gjergj Prevazi, Ema Andrea dhe Ledion Zio janë emrat të cilët do të kandidojnë për postin e Drejtorit të Teatrit Eksperimental.

Në komision që bën vlerësimin e platformave marrin pjesë: Berina Kokona, Altin Basha, Agim BajkoEjana Xhixha – Drejtorinë e Përgjithshme e Ministrisë, Irrna Prici – Drejtoreshë e politikave dhe strategjive të zhvillimit kulturor në Ministrinë e Kulturës.


Më shumë