Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Kush janë deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, zëvendësojnë Tahirin dhe Selamin

spot_img

Lajme të ngjashëm

d71984c5bba0cfee7cbbab12ff60ac5d

Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami nuk janë më deputetë të Kuvendit pas vendimit të marrë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për t’i hequr atyre mandatet në kuadër të procesit të dekriminalizimit.

Tahiri hyri në Kuvend si pjesë e listës së PDIU, çka do të thotë se ai do të zëvendësohet në Kuvend nga Edmond Zejno.

Selami i LSI nuk dihet ende qartësisht se nga kush do të zëvendësohet pasi në listë renditet Flamur Çelaj, i cili është emëruar Drejtor i Aviacionit Civil. Nuk dihet nëse Çelaj do të braktisë këtë detyrë për t’u bërë deputet për vetëm gjashtë muaj apo do i lërë vendin Katina Gogos.

Lexo edhe: Dekriminalizimi/ KQZ i heq mandatin dy deputetëve dhe kryebashkiakut Elvis Rroshi

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img