Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Kush janë 9 deputetët e Tiranës që hyjnë për herë të parë në Kuvend

spot_img

Lajme të ngjashëm

Numërimi i votave është duke shkuar drejt fundit dhe tashmë mungon vetëm përmbyllja e tij, që mbetet vetëm një formalitet pasi shumë pak do të ndryshojë në rezultatin përfundimtar.

Nga të treja partitë politike, PS, PD dhe LSI kemi prurje të reja në Parlament. Për qarkun e Tiranës janë 9 deputetët që ulen për herë të pare në karriget e parlamentit, 3 nga PS, 3 nga PD dhe 2 nga LSI.

Lista e deputetëve të Tiranës që hyjnë për herë të parë në Parlament:

  1. Rudina Hajdari nga PD
  2. Oriela Pampuri nga PD
  3. Elona Gjebrea nga PS
  4. Floida Kërpaçi nga LSI
  5. Endrit Braimllari nga LSI
  6. Ogerta Manastirliu nga PS
  7. Klotilda Ferhati nga PS
  8. Arben Pëllumbi nga PS
  9. Grida Duma nga PD

*Shënim

Arben Pëllumbi nuk e ka siguruar ende mandatin e deputetit, pasi renditet i 18-ti në listën e PS, por nëse numërimi i votave përfundon në projeksionin e tanishëm ai siguron një vend në parlament. /newsbomb.al

Më shumë

spot_img