Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kush i trembet urdhrit të Biden? Arben Malaj: Të gjithë ata që ranë “pre” e babëzisë, Rama të mos ndihet fodull…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka folur për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta nga Kuvendi i djeshëm, duke u shprehur se nuk duhet të ekzistonte ky konflikt mes maxhorancës dhe presidencës.

I pyetur për urdhërin ekzekutiv të Joe Biden, Malaj tha se duhet të tremben ata që ranë pre e babëzisë.

Pyetje: Urdhri i Biden për bllokimin e pasurive të të korruptuarve, kush duhet të trembet nga ky urdhër?

Malaj: Të gjithë ata që ranë pre e babëzisë. Liderët e rinj në politikë duhet që të edukohen. Duhet të marrë fund pandëshkueshmërisë.Ta shikojmë nëse Rama do të ndajë pushtet apo do mbajë pushtet vetëm vetë. Do vazhdojë të çojë njerëz mercenarë apo do bëjë punë?Rama të mos ndihet i kënaqur dhe fodull sepse aktualisht fokusi është tek dikush tjetër. Unë mendoj se Rama po pengon integrimin e vendit dhe këtë s’kam frikë ta them edhe përpara shqiptarëve, edhe para të huajve”, u shpreh Malaj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img