Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Kush i ka planifikuar pushimet pas 25 korrikut, bën mirë t’i hedhi një sy parashikimit të motit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ata që i kanë përfunduar pushimet dhe tani duan që të ulen temperatuart, ka një lajm të mirë në horizont. Duke filluar nga data 25 deri në 29 korrik temperaturat do të ulen ndjeshëm.

“Bazuar në parashikimin e fushës termike për ditët vijuese deri në fund të korrikut 2017, pritet që të vijojnë temperaturat e larta deri të hënën dt. 24 korrik 2017, ndërsa shkëputet vala e nxehtësisë për dt. 25 – 29 korrik”, njofton Meteoalb.

Por kjo ulje e temeperaturave do të zgjasë shum pak, pasi fillimi i gushtit pritet të rikthejë valën e të nxehtit përvëlues.

“Gjatë kësaj periudhe, pritet që Tirana të shënojë maksimalisht 38 – 38.5°C. Referuar vlerave normale të temperaturave të Tiranës për muajin korrik si dhe referuar korrikut shumë të nxehtë të vitit 2015, korriku 2017 parashikohet të përmbyllet mesatarisht me 3°C mbi temperaturën mesatare shumëvjeçare të Tiranës, por me 3 – 4°C me pak, se korriku 2015”, thekson Meteoalb në parashikimin e saj.

Më shumë

spot_img