Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Kush i fiton zgjedhjet e 25 prillit? Faqja evropiane publikon sondazhin: Partitë kryesore me rritje mandatesh, LSI-ja në rënie

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b04965c7ab14eb1f0831f45b01ed83eb

Piepol blogu i sondazheve Europe Elects ka dalë në një parashikim mbi rezultatet e zgjedhjeve parlamentare, të cilat do të mbahen më 25 prill në Shqipëri.

Sipas të dhënave të publikuara në faqen zyrtare të Europe Elects në Twitter, partitë shqiptare që do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit renditen kështu:

– PS: 50% (+2)

– PD: 38% (+1)

– LSI: 9% (-2)

– PDIU: 2%

Për arritjen e këtyre rezultateve është marrë një kampion prej 1,600 personash, dhe puna në terren është zhvilluar nga 25 shkurti deri në 09 mars. Ky blog nuk bën vet sondazhe por i është referuar atij të kompanisë prestigjoze të sondazheve “MRB”, që në Shqipëri bashkëpunon me Euronews Albania.

Më shumë

spot_img
spot_img