Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Kush fshihet pas këtyre vrasjeve? Janë gazetarë që po investigonin ekzekutimet e ndryshme dhe ish-zyrtarë politikanë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Kosovë janë vrarë shumë aktivistë dhe atdhetarë, vrasjet e të cilëve janë ende pa autor.

albsig

spring

Ndërkaq, për këtë shkruan gazetari Flamur Vezaj i cili thotë se këta njerëz kujtohen vetëm për përvjetore e interesa politike fushatash dhe askush duket se nuk është i interesuar të zbardhë të vërtetën.

Kush fshihet pas këtyre vrasjeve!?

Më poshtë keni emrat e disa prej të ekzekutuarve gjatë dhe pas luftës në Kosovë! Jane gazetarë që po investigonin vrasje të ndryshme në atë kohe dhe ish-zyrtarë të lartë të strukturave te LDK-së! Mes tyre edhe polic e ish-ushtarak të lidhur me ngjarje të ndryshme para, gjatë dhe pas luftës!

Për të gjithe nuk ka autor të denuar apo urdhër dhënës për ekzekutimin e tyre! Kujtohen vetëm në pervjetore e raste debatesh për interesa politike e fushata elektorale, sidomos njerëzit e LDK-së, shkruan Vezaj.

Më shumë nga reagimi i Vezajt:

Cfarë është bërë për zbardhjen e këtyre ngjarjeve, ASGJË! ASGJË!

Emrat dhe datat e vrasjeve:

Kolenel Ahmet Krasniqit, më 21 shtator 1998!

Gazetari Enver Maloku me 11 janar 1999!

Ekrem Rexha (Drini) 8 maj 2000!

Shaban Manaj 23 korrik 2000!

Gazetari Shefki Popova 10 shtator 2000!

Xhemajl Mustafa me 23 nëntor 2001 i afert i Rugoves!

Ismet Rraci me 24 prill 2001 kryetari i Klines!

Gazetari Bekim Kastrati tetor 2001!

Besim Dajaku tetor 2001 ish-shoqerues i Rugoves!

Smajl Hajdaraj me 17 janar 2002 deputet!

Uke Bytyqi 27 tetor 2002 kryetar i Suharekes!

Kolonel Tahir Zemaj me 4 janar 2003!

Policet Isuf Haklaj e Sabahate Tolaj 24 nentor 2003!

Gazetari Bardhyl Ahmeti 3 qershor 2005!

#Atentatet ndaj Ismet Arifi, Nezir Gara, Gani Geci, Adem Salihaj, Fetah Rudi, Ejup Visoka e Agim Veliu (pleshti) etj!

P.S.Ka akoma por nuk i kujtoja te gjithe!

#VrasjetPolitikeTePasluftes#

#MosHarroni#

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img