Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kush është Orest Malushi, kryetari i PS që qëlloi me armë militantin e PD

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e së premtes ku Drejtori i Ujësjellësit të Ersekës, njëkohësisht, kryetar i PS në këtë qytet, Ores Malushi qëlloi me pistoletë një militant të PD.

Ngjarja ndodhi në fshatin Gërmenjë në një lokal, ku sipas dëshmitarëve, Malushi nxorri armën dhe qëlloi bnë drejtim të militantit demokrat Zylyftar Byreku. E gjitha mund të ishte kthyer në një tragjedi ndërkohë që policia ende nuk e ka ndaluar autorin Malushi.

Malushi është me precedentë të mëparshëm penalë. Kryetari i PS është dënuar më parë me 12 vite burg për vrasje të mbetur në tentativë, u deportua nga USA, kreu 8 vite burg dhe më pas u bë drejtor i Ujësjellësit.

Një gjë të tillë e ka denoncuar edhe ish kryeministri Sali Berisha përmes “qytetarit dixhital”.


Më shumë