Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Kush është gjyqtari që dënoi për shpifje Lulzim Bashën dhe sapo i dha të drejtë Shkëlzen Berishës, zbardhet VENDIMI i plotë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bc4d8e0779113129c8d1aceda0bb378b

Gjykata e Tiranës ka shpallur fajtor ditën e sotme kreun e PD Lulzim Basha, i cili ishte i akuzuar për shpifje nga kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla.

Gjyqtari Gerd Hoxha, i cili u mor personalisht me çështjen ka dënuar me një shumë simbolike prej 50 mijë lekësh Bashën.

Gjykatësi ka vendosur 6 muaj afat për pagesën e gjobës, pasi trupa gjykuese deklaroi fajtor për shpifje kryetarin e Partisë Demokratike, i cili tha nga foltorja e Kuvendit se Balla ishte garanti i 3.4 mln eurove të sekuestruara në dy “Toyota Yaris” në portin e Durrësit, para këto sipas Bashës të destinuara për një nga klanet e drogës në Elbasan.

Ndërkaq Gerd Hoxha ka marrë një tjetër vendim të rëndësishëm sot, pasi ka dënuar me 50 mijë lekë gjobë për shpifje juristin Romeo Kara, i cili u padit nga djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha pasi Kara e akuzoi për trafik droge.

Hoxha ka shpallur fajtor juristin duke i dhënë kështu të drejtë Shkëlzen Berishës.

Vendimi i plotë i Hoxhës për gjyqin Balla-Basha.

jhgfj.jpg

hj.jpg

jkl.jpg

jkl;.jpg

kl.jpg

dd.jpg

hgk.jpg

wwww.jpg

k;.jpg

grgf.jpg

jk.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img