Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Kush është Durim Keçi i dënuar me 9 vite burg në Itali. Basha: Ja lidhjet e tij me Ramën e Klosin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Durim Keçi u arrestua dje në qytetin e Durrësit gjatë një operacioni nga Drejtoria e Krimit të Organizuar.

Keçi është dënuar në Itali me 9 vite burg për një sërë veprash penale si armëmbajtje pa leje, trafik droge dhe shkatërrim prone.

Por kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha hodhi akuza të forta sot në emisionin “Opinion” duke thënë se kryeministri Edi Rama ka ndërhyrë perosnalisht për ta hequr nga sistemi i interpolit Durim Keçin.

Basha tha se Rama e përdori Keçin për të fituar zgjedhjet, dhe e vendosi sërish në sistem për ta arrestuar vetëm dy ditë përpara se të shkonte në Itali ku u takua me homologun Gentilioni. Kreu i PD-së ka treguar edhe disa foto të Keçit me ministrin Blendi Klosi dhe strukturat e PS-së.

Më shumë

spot_img