Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Kush është deputeti që braktisi PS-në dhe është deklaruar me LSI-në

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

PD dhe LSI duhet të mbledhin 5 mijë firma mbështetëse për të pasur mundësinë që të kthehen në parlament, pasi e braktisën atë duke djegur mandatet.

Partitë në fjalë kanë marrë formularët nga KQZ dhe kanë nisur mbldhjen e firmave në terren, me qellim që të depozitojnë listën e kandidatëve për 25 prill.

Ajo që bie në sy është se depueteti i PS-së Gjetan Gjetani është deklaruar si deputet i LSI-së duke hequr dorë përfundimisht nga socialistët, ndërsa Korab Lita është është vetëdeklaruar si deputet i PD-së.

Partitë kanë afat të rregjistrohen në KQZ deri në 15 shkurt, ndërsa dëri më 24 shkurt, duhet të zyrtarizohen marrëveshjet e koalicioneve. Koalicion, sipas ligjit të ri, do të thotë gjithnjë një listë e përbashkët kandidatësh e partive pjesëmarrëse.

000d5969-92fc-4ec3-aeba-647105bcb694.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img