Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kush është BIZNESMENI që privatizoi Karaburunin dhe Zvërnecin, ish-kryetar i Partisë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b7e41c345559decb75616a646a0a66d4

Arrestohet në Vlorë, biznesmeni i njohur Pëllumb Petritaj, i cilësuar si ‘peshku i madh i Jugut’.

Burime nga Policia bëjnë me dije se Petritaj është arrestuar pasi dyshohet të jetë autor i kryerjes së veprave penale “Falsifikimi i dokumentave” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale”.

Mësohet se biznesmeni ka pasur postin e kryetarit të Partisë Republikane të Vlorës. 

Biznesmeni është dënuar në prill të këtij viti me 3 vite burg për akuzën e tjetërsimit të pronave në Vlorë.Ky i fundit akuzohet në qytetin e Vlorës si një nga njerëzit që nëpërmjet dokumentave të falsikuara ka arritur të tjetërsojë shumë sipërfaqe tokësore në zonën e Karaburunit dhe Zvërnecit në Vlorë. 

Petritaj, ka mundur në rrethana të dyshimta ti shpëtojë rrjetës së drejtësisë duke mos umarrë as i pandehur, tre ditë më parë ai u gjet fajtor nga gjykata e Vlorës duke e dënuar me 3 vjet burg sipërfaqe tokësore në zonën e Karaburunit dhe Zvërnecit në Vlorë dhe Himarë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img