Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Kush është avokati që fitoi 3-pikëshin për Shqipërinë në Lozanë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b3b218c9d242694d7d366391d491237f

Antonio Rigozzi sot në mëngjes i ka dhënë lajmin e gëzueshëm Armando Dukës, për fitoren e 3 pikëshit të Shqipërisë, përballë Serbisë. “Sot nuk do punoj’’, mësohet se shkruante mesazhi i Rigozzit dërguar kreut të FSHF-së, Duka, duke dhënë lajmin e shumëpritur, se Shqipëria ia kishte dalë, jo vetëm të dilte e padëmtuar në dhunën e pashembull në stadiumin e Beogradit, por edhe të fitonte 3 pikët.

Avokati Rigozzi, 45 vjeç arsimuar në Zvicër dhe Harvard, ia ka dalë që kësaj here të fitojë në Lozanë. Video, fakte dhe dokumente kanë qenë provat paraqitur para Gjykatës së Arbitrazhit.

“Prova, akte ekspertimi dhe  gjej raste të falenderoj studion zviceriane, profesor Rigozzin, sepse ishte një mbrojtje e shkëlqyer”, i ka shprehur Duka sot falenderimet avokatit.

Studio që na mbrojti ishte ajo zvicerane “Levy Kaufmann- Kohler”, që u përfaqësua nga avokati Rigozzi.

 Rigozzi ka qenë pjesmarrës në më shumë 60 çështje të arbitrazhit është edhe kryetar i Gjykatës së Arbitrazhit në Zvicër për Atletikën. Ai jep mësim në Universitetin e Nojshatelit në Zvicër.

Më shumë

spot_img
spot_img