Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Kush është anëtari i bandës “Çela” i arrestuar sot dhe krimet që rëndojnë mbi të

spot_img

Lajme të ngjashëm

Enea Bekteshi është i riu i arrestuar sot në qytetin e Cerrikut gjatë një aksioni nga Skuadra e Operacioneve Speciale.

Bekteshi dyshohet si anëtar i një prej bandave famëkeqe të Elbasanit, ‘Çela”, dhe mendohet të ketë qenë drejtuesi i automjetit të blinduar që goditi goditi makinën e Zv.drejtorit të Policisë në Elbasan, Gjergj Oshafi.

Ai figuron në në shkresën e Prokurorisë për t’u përgjuar së bashku me Sokol Sanxhaktarin dhe Kelmend Xhaferrin pas përplasjes së 18 shtatorit pranë tregut Agro-Ushqimor të Elbasanit.

Bekteshi dyshohet të ketë qenë i pranishëm në dy ngjarje të bujshme kriminale në Elbasan, qëllimi me antitank i hotelit “Univers”, në pronësi të fisit Çapja me të cilët kanë rivalitet.

Si dhe dyshohet të ketë qenë i pranishëm në masakrën e 3 shkurtit në Elbasan.

Më shumë
spot_img
spot_img