Kush është 18-vjeçarja shqiptare, bukuroshja që fitoi kurorën e Miss-it në ITALI (EMRI)

Publikuar tek: bota, më 15:32 29-11-2017 Kush është 18-vjeçarja shqiptare, bukuroshja që fitoi kurorën e Miss-it në ITALI (EMRI)

Në spektaklin Miss Italia Lombardia, kanë qenë 130 vajza të ndryshme që kanë marrë pjesë për të fituar çmimin e madh.

Por fituesja e garës ishte 18-vjeçarja me origjinë shqiptare Denise Ayroldi.

E gjatë 1.76 cm, ajo arriti të bënte për vetë jurinë me bukurinë e saj, por edhe me pasionin për kuzhinën dhe modën, shkruan giornaledibrescia, raporton neësbomb.al.

E lindur nga një baba italian dhe nënë shqiptare, Denise ëndërron të ecë në gjurmët e babait duke zgjedhur të bëhet një avokate.

E reja do të përfaqësojë Lombardinë në garën kombëtare të Miss 365 që do të mbahet në Janar në Romë. 

11-2.jpg

download_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U sulmua me thikë në mes të kryeqytetit egjiptian, e reja rrëfen tmerrin që përjetoi
Tërmeti shkund maternitetin korean, por gjesti i infermiereve ka prekur zemrat e të gjithëve (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013083934783936
array(1) { ["section"]=> string(91) "kush-eshte-18-vjecarja-shqiptare-bukuroshja-qe-fitoi-kuroren-e-miss-it-ne-itali-emri-101236" }