Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
15 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Kush e largoi nga PS? Kokëdhima tregon dy emrat surprizë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i lëvizjes Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka bërë përgjegjës dy njerëz për largimin e tij nga Partia Socialiste.

 

I pari është vetë kryeministri dhe ish miku i tij, Edi Rama, ndërsa tjetri është Gramoz Ruçi, sot kryetar i Kuvendit.

Në emisionin “Studio e Hapur”, Kokëdhima tregoi përpjekjet për ta bërë Zgjidhjen një fraksion të Partisë Socialiste dhe njerëzit që ai fajëson për këtë çështje.

“Ne i kërkuam kompromis ku të bëhesh një asamble pune dhe të pranohesh zgjidhja dhe programi i saj. Ne i ftuam të krijonin hapësirë debati dhe jo kongres për paradën e sukseseve të  qeverisjes Rama. Një lëvizje që u krijua nga mijëra njerëz, si do shpreheshin ata njerëz? Do iknin në shtëpi sepse i dëboi Rama dhe Ruçi, të iknin nga Partia Socialiste”, tha Kokëdhima.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img