Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Kush do ta thyejë herësin në Tiranë?, Veliaj zbulon 3 emrat e kandidatëve të PS: Kanë një “LOGO” të vetën personale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Tiranës Erjon Veliaj ka deklaruar mbrëmjen e sotme se emrat e disa prej socialistëve janë vendosur poshtë listës së sigurt të kandidatëve për deputetë, për të siguruar vota përtej mbështetjes për Partinë Socialiste.

Sipas tij Pandeli Majko, Fatmir Xhafaj dhe Mimi Kodheli janë disa nga emrat që pavarësisht se janë renditur nga fundi i listës së PS, do të do thyejnë herësin në Tiranë, duke siguruar vota përtej asaj që pritet sepse ata kanë një logo të vetën personale.

“Unë besoj se Pandeli Majko, Kryeministër dy herë, kryeministër i luftës me shumë reputacion ka edhe një logo të veten. Unë besoj se Fatmir Xhafaj, autor i një ndër reformave më të rëndësishme, reformës në drejtësi, ka një logo edhe përtej PS pasi ka një reputacion, ka influencë ka një rrjet njohjesh. Mimi Kodheli, 20 vite kontribut fantastik, ka qenë krahu i djathtë i Edi Ramës në bashki, pastaj Perfekte, në Parlament dhe ministre e Mbrojtjes”, u shpreh Veliaj në Euronews Albania.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img