Hapësire reklamuese

Rajoni

Kurti tregon arsyen: Ja pse nuk i kam vizituar Thaçin dhe ish-krerët e UÇK-së në Hagë

Shkruar nga Newsbomb
Kurti tregon arsyen: Ja pse nuk i kam vizituar Thaçin dhe ish-krerët

Kryeministri Albin Kurti ka treguar se pse nuk i ka vizituar ende ish-krerët e UÇK-së të cilën ndodhen në Hagë.

Ai ka thënë se mendon që vizita e tij nuk do i ndihmonte,  teksa ka treguar se është në komunukim të vazhdueshëm më avokatët.

“Unë kam konsideruar se vizita ime atje nuk ndihmon. Më shumë ndikon takimi me avokatët sepse jam i interesuar që ata të ndajnë me mua se cka krejt planifikojnë ta bëjnë si mbrojtje, e pastaj të koordinohemi se kurrsesi të mos dëmtohet lufta e UÇK-së”, tha ai në Dukagjini.

Ai shtoi se është imperative që të mbrohet edhe lufta e UÇK-së.

“Kjo është më e rëndësishmja për mua. Si mund të mbrojmë luftën nacional çlirimtare, kjo është më e rëndësishme se sa mbrojtja e vetëm një klienti, që e bën një avokat. Unë them se lufta jonë ka qenë e drejtë dhe duhet të mbrohet”, përfundoi ai.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese