Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Kurti takohet me Macronin në Paris, kjo është tema që do të diskutohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të takohet me me Presidentin francez Emmanuel Macron në Paris gjatë javës së ardhshme.

Ky takim u konfirmua pasi Kurti priti sot në takim këshilltaren politike për Ballkan të Presidentit francez Emmanuel Macron, Isabelle Dumont, ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel, këshilltarin në Drejtorinë e Evropës Kontinentale në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Francës, Guillaume Rousson, dhe këshilltarin e parë në ambasadë, Cyprien François.

Në btakimin e Kurtit me Macron do të diskutohet për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, pasi kryeministri Kosovar paraqiti në Bruksel katër propozime për vijueshmërinë e dialogut, të cilat Serbia i refuzoi.

Më shumë

spot_img
spot_img