Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Kurti takohet me komisionerin për zgjerim, Oliver Varhelyi i siguron mbështetjen për vaksinat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri për Zgjerim Europian, Oliver Varhelyi është takuar sot me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ku diskutuan për liberalizimin e vizave, rifilimin  e dialogut me Serbinë dhe luftën kundër pandemisë.

Në një postim në Twitter, Varhelyi shprehet se BE ofron mbështetje për Kosovën në luftën kundër pandemisë, duke siguruar kështu mbështetje edhe për vaksinat kundër Covid që BE pritet ti dhurojë Kosovës.

“Diskutim i mirë dhe i hapur me [email protected] Nënvizoi rëndësinë e përparimit të axhendës së reformave evropiane dhe rifillimin e dialogut të lehtësuar me Beogradin. BE qëndron pranë #Kosovës në luftën kundër # pandemisë COVID19, duke siguruar mbështetje dhe vaksina”, shkruan Varhelyi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img