Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Kurti “takim lamtumire” me ambasadorin Philip Kosnett: Do të vazhdojmë bashkëpunimin e ngushtë me SHBA-në

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Albin Kurti dhe ambasadori i SHBA Philip Kosnett kanë zhvilluar sot takimin e lamtumirës, me rastin e përfundimit të mandatit të ambasadorit Kosnett

Gjatë këtij takimi Kurti falenderoi zyrtarin amerikan për bashkëpunimin përgjatë gjithë mandatit të tij në Kosovë.

Shtetet e Bashkuara të Amerikën janë aleati dhe partneri ynë i pazëvendësueshëmMe të përkrah dhe me vullnetin politik të Qeverisë, Kosova do të bëhet gjithmonë e më shumë partner i qëndrueshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe shtet i së drejtës dhe zhvillimit”, u shpreh kryeministri Kurti.

Më tej kryeministri shtoi se ai dhe qeveria e tij do të vazhdojë këtë traditë të bashkëpunimit të ngushtë dhe të veçantë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img