Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Kurti: Njohja e shtetësisë së Kosovës nga Serbia nuk ka alternativë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të shtunën në një takim me disa anëtarë të Parlamentit Evropian se, bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë nuk kanë alternativë, ashtu sikurse njohja e shtetësisë së Kosovës nga ana e Serbisë.

“Në dialog në Bruksel jemi për një kapitull të ri të normalizimit të marrëdhënieve mes dy shteteve tona, ku zgjidhim çështjet e pazgjidhura me njohje reciproke, ka thënë Kurti.

Kurti dje ka zhvilluar një takim me delegacionin e eurodeputetëve në krye me përfaqësuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon.

Mediat e Kosovës raportojnë se në këtë takim është folur për njohjen e Kosovës si dhe për operacionin e Policisë së Kosovës kundër kontrabandimit të mallrave në disa qytete të Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img