Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Kurti nga Brukseli: Antarësimi i Kosovës në NATO do ta bëjë rajonin më të sigurt

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po vazhdon takimet e tij në Bruksel. Ai ditën e sotme u takua me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg ku u fol mbi rëndësinë që prezenca e NATOS ka në Kosovë.

Gjithashtu Kurti shtoi se anëtarësimi i Kosovës në këtë aleancës do ta bënte rajonin dhe Evropën “më të sigurt”.

“NATO është aleanca më e mirë e sigurisë që bota ka parë. Në takim me sekretarin Stoltenberg theksova se prezenca e saj në Kosovë është e domosdoshme për të mbajtur paqen dhe për të ofruar siguri, dhe anëtarësimi i Kosovës në NATO do ta bënte rajonin dhe Evropën më të sigurt”, shkruan Kurti në postimin e tij në Twitter.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img