Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Kurti në Paris publikon fotografinë me zv.presidenten amerikane Kamala Harris

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po merr pjesë në Formin e Parisit për Paqe, ku është takuar edhe me zv.presidenten e SHBA-së Kamala Harris.

“Dje dhe sot po marr pjesë në Forumin e Parisit për Paqe. Presidenti Emmanuel Macron dhe Zonja e Parë e Francës, Brigitte Marie-Claude Macron, mbrëmë na pritën për një darkë solemne në Pallatin Élysée, ku bashkë me gruan time Ritën, patëm nderin dhe kënaqësinë të takohemi me Zëvendës Presidenten e ShBA-së, Znj. Kamala Harris, dhe bashkëshortin e saj, Douglas Emhoff”, ka shkruar ai.

Kurti po ashtu shkruan se kanë diskutuar edhe për bashkëpunimin me presidentët Gjukanoviq e Komshiq.

“Takime e biseda zhvilluam edhe me liderë të ndryshëm nga rajoni dhe bota. Në Paris po diskutojmë për bashkëpunim dhe paqe me Presidentët Gjukanoviq e Komshiq e deri te Presidenti i Këshillit Evropian, z. Charles Michel e Zëvendës Presidenti i Komisionit Evropian, z. Josep Borrell”, ka thënë ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img