Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Rama falenderon Kurtin për urimin: Do të vizitoj Kosovën sapo të kthehem nga OKB, mbledhje të përbashkët të dy qeverive tona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka falendeuar homologun Albin Kurti pas urimit për mandatin e tretë.

Rama thotë se do të vizitojë Kosovën sapo të kthehet nga Asambleja e OKB, ku do të qëndrojë për disa ditë.

Më tej kryeministri u shpreh i gatshëm për nisur një mbledhje të përbashkët mes dy qeverive, nismë të cilën e filloi me qeverinë e mëparshme të Kosovës.

Faleminderit @albinkurti! Patjetër do ta vizitoj me shumë kënaqësi Kosovën, me t’u kthyer nga Asambleja e OKB! Le t’ia nisim menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët. Uroj megjithë zemër dhe kam besim se do të bëjmë plot punë të mira në dobi të të dy shteteve tona”, shkruan Rama.

LEXO EDHE: Albin Kurti uron Edi Ramën për mandatin e tretë: Keni shumë sfida, por kam shpresë se ju do bëni progres në Shqipëri! Ju pres në Kosovë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img