Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

“Kurrë mos votofshin për PS, trrutë thafshin me PD”, Rama batuta me qytetarët në Farkë, banori: Na e bëre zonën lule

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme së bashku me ministrin e Rindërtimit Arben Ahetaj dhe kryebashkiakun Erion Veliaj kanë vizituar shtëpitë e rindërtuara në Farkë.

Ai shprehet se janë 126 shtëpi të reja që ditë pas dite po zënë vendin e rrënojave.

Teksa Rama ka vizituar shtëpinë ku banonte një çift i ti present ka qenë edhe komshiu, i cili kishte dëshirë të takonte kryeministrin, ku nuk kanë munguar edhe batutat mes tyre.

Pjesë nga biseda:

Rama: Si je

Qyterari: Ty të nderoft Zoti, strategy të kam. Jam socialist i 90’. Të marrsha të ligat, keni punuar për të gjithë popullin njësoj, por Farkën e keni bërë lulishte. Kurrë mos votofshin për PS, trrut thafshin me PD

Rama: Paske gëdhirë me gjithë energji

Ndërkohë në një banesë tjetër Rama ka takuar një të ri, i cili e ka quajtur Koleg kryeministrin pasi studionte në Univeristetin e Artëve.

Veliaj-Ramës: E ke koleg se vazhdon shkollën e arteve

I riu: Unë jam skulptor një shkallë më lartë se ty (shpërthejnë të qeshurat)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img