Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

“Kurrë më votime moniste në Shqipëri”, Ilir Meta: Më 30 qershor 2019 shqiptarëve ju mohua e drejta e zgjedhjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale ka listuar 10 arsye që sipas tij bënë që zgjedhjet lokale të 30 qershorit të vitit 2019 në Shqipëri të ishin moniste.

Sipas kreut të shtetit në 35 Bashkitë e vendit nuk kishte zgjedhje por thjesht votim, pasi shqiptarëve ju mohua e drejta e zgjedhjes mes alternativave duke shkelur dhunshëm Demokracinë.

“Në votimet moniste të 30 qershorit 2019, shqiptarëve ju mohua e drejta e zgjedhjes mes alternativave, duke shkelur dhunshëm Demokracinë, Kushtetutën dhe Parimin Themelor të ekzistencës së Europës së Bashkuar ku duam të bëhemi pjesë.

Kurrë më votime moniste në Shqipëri!

Mjaftojnë dhe kaq pak fakte, për ta kuptuar kushdo”, shkruan Meta.

Më shumë

spot_img
spot_img