Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Kurora e Elbasanit në flakë, Meta thirrje institucioneve: Ndërprisni pushimet, ngrihuni në këmbë dhe shuani zjarret!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i zgjedhur i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për situatën nga zjarret në qytetin e Elbasanit, ku gjatë gjithë ditës së sotme flakët kanë përfshirë kurorën e gjelbër të qytetit.

Meta thotë se deri tani nuk ka patur asnjë masë dhe asnjë ndërhyrje efektive, ndërsa i bën thirrje institucioneve të “ndërpresin pushimet” dhe të “ngrihen në këmbë” për të shuar zjarret.

Reagimi i plotë i Metës:

Kurora e gjelbërt e Elbasanit, pasuri publike natyrore, vazhdon për orë të tëra të shkrumbohet nga zjarri, papërgjegjshmëria dhe indiferenca shtetërore.

Megjithë alarmet e ngritura asnjë ndërhyrje efektive dhe asnjë masë.

Ndërprisni pushimet, ngrihuni në këmbë dhe shuani zjarret!

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img