Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

“Kur të rrahu dhe ai që fle gjumë”, Liçaj ironizon Ramën: E mundi dhe…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori i njohur si kritik ndaj qeverisë, Neritan Liçaj bëri një analizë të fushatave të bëra nga dy partitë kryesore në vend.

I ftuar mbrëmjen e sotme në “Open”, aktori që ka dalë hapur në mbështetje të Bashës, madje edhe në spotin e tij elektoral, kritikoi kryeministrin Edi Rama duke e ironizuar edhe për vitin 2011, kur humbi Bashkinë e Tiranës përballë Lulzim Bashës.

albsig

“Po t’i bëjmë një analizë Ramës që nga 2013, do të thoja që në 2013 kishte një program, dhe e kishte program të mirë, të jepte besim. Pavarësisht se shante Saliun, se kjo është pjesë e luftës politike, ama kishte një program të mirë, që të ngjallte dëshirë për ta votuar. Dhe fitoi.

Ndërsa në 2017, filloi me këto jo tepsia, jo timoni, program s’kishte, bëri një fushatë tallava, dhe përsëri fitoi, se bleu ca vota, e nuk e di ç’a bëri.

Dhe të njëjtën gjë po bën dhe tani, por tani e kemi të sigurtë që Basha do fitojë. Se Basha e ka mundur atë, imagjino ça niveli është ai sa e mundi dhe ai që fle gjumë sipas tij. Nëse të ka mundur dikush që fle gjumë, e shef se ku je”, tha Liçaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img