Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

‘Kur një burrë shan një grua, ndodh se ajo jo vetëm që s’ja ka dhënë, por as nuk ia ka…’, Rozana Radi hedh kunja për Ramën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ee2c02cf34e177769754256a83eaf536

Rozana Radi ka reaguar dhe dënuar denigrimin e figurës së gruas.

Përmes një video në Instagram këngëtarja shprehet se është e turpshme që mikrofoni t’u lihet në dorë disa burrave që sipas saj nuk duhet t’u dëgjohet zëri.

Mesazhi i Rozana Radit vjen pasi i është referuar ‘fotos seksiste’ të Grida Dumës, të publikuar nga kryeministri Edi Rama. Në fund të mesazhit këngëtarja ka dhe një këshillë që u drejtohet burrave:

“Mendohuni që nëna juaj nuk do jetë krenare kur ju dëgjon duke fyer një grua. Gjatë jetës tonë ne mësojmë se kur një burrë shan një grua, kjo ndodh jo vetëm se kjo grua nuk ia ka dhënë, por as nuk ia ka treguar,”- tha këngëtarja në video.

Mesazhi i plotë i Rozana Radit:

“Marrë shkak nga ajo që dëgjova mbrëmë në një emsion televiziv, më lindi natyrshëm ky mesazh. Sa e turpshme mbrëmë t’i lihet mikrofoni në dorë disa “burrave” që nuk duhet t’i dëgjohet zëri. STOP dhunës në të gjitha format ndaj grave dhe vajzave. Edhe asaj psikologjike. Duke filluar nga lidera shqiptarë e deri te djemtë që zënë karrige emisionesh jo për të gjetur dashurinë (se një djalë i ri e gjen dhe jashtë studios atë), por për disa klikime më shumë! Jam dakord që janë të rinj dhe le të argëtohen por kujdes: Kujdes kur hapni gojë! Mendohuni që nëna juaj nuk do jetë krenare kur ju dëgjon duke fyer një grua.”

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img