Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

“Kur merr motorin e nxehur Berisha…”, Grida Duma: E prisja dhunën në 8 Janar se e njoh doktorin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka zhvilluar një takim ditën e sotme me gratë demokrate të LDG-së Berat. Gjatë këtij takimi ajo ka deklaruar se ka ardhur momenti të thuhen të vërtetat brenda PD-së sepse vetëm të vërtetat çojnë në një proces të shëndetshëm për ngritjen e Partisë Demokratike.

Ndër të tjera deputetja kka komentuar protestën e 8 Janarit në selinë e PD, duke u shprehur se e priste dhunënë që ndodhi pasi e njeh ish-kryeministrin Sali Berisha.

“Unë nuk doja që të ndodhte por e prisja që të ndodhte.E prisja të ndodhte sepse e di çfarë do të thotë kur kalon logjika. Nuk do të doja kurrë të flisja për një zvarritje personale të lojës së Sali Berishës, që do zvarriste Partinë Demokratike.Unë e di shumë mirë qëkur Sali Berisha e merr motorin e nxehur emocional të tijin vepron edhe kështu dhe e prisja gjithçka ndodhi në 8 Janar.

E kam ndëshkuar atë dhunë, kam qënë aty dhe e di që dhuna mendore, psikologjike dhe shpirtërore brenda godinës së PD-së atë ditë ishte shumë herë më e madhe se jashtë godinës. Ne ishin brenda godinës, jo për ta mbrojtur atë me trupa, por për të treguar se në ditë të vështira ne nuk e lëmë instutucionin. E kam thënë shpesh herë që nuk ishte çështje muresh por çështje institucioni dhe kauzën duhet ta mbrosh deri në fund dhe është fitore që nuk kishte gjak atë ditë”, u shpreh Duma.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img