Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

‘Kur mbjell dhunë korr dhunë’, Kazhani flet për Sahit Dollapin: Më ka befasuar…

spot_img

Lajme të ngjashëm

E ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Dritare’, gazetarja Mira Kazhani ka komentuar dhunën e ushtruar mbi Sahit Dollapin.

Kazhani u shpreh se pamjet ishin të rënda dhe se ndoodhej mes gjendjes që i vinte keq, por edhe jo.  

Sipas Kazhanit, kur mbjell dhunë korr dhunë.

‘Ishte titulli më i vështirë atë ditë. Pamjet ishin të rënda dhe më erdhi shumë keq. Është burrë shumë i mirë, kam respekt. Por më ka befasuar atë ditë. Se e kisha parë në 2-3 raste atë ditë në protestë nga sjellja e zotit Dollapi. Thashë Saiti ishte ky se s’po e besoja. Videon e kam parë që në fillim. Pra gjithë kohës ka provokuar dhunë. Nuk po e besoja. Në videon ku është pamja shumë e rëndë, polici po i flet shumë qetë, nuk e di çfarë kërkonte aty zoti Dollapi dhe pse insiston për ta vendosur maskën kundragaz.

Pavarësisht të gjithave kjo është një njollë e protestës. Janë dy kameramanë të dhunuar, të gjitha gazetarët kanë marrë gazin lotsjellës. Nuk i besoj shumë protestës.

Isha mes gjendjes që më vinte keq por dhe s’më vinte keq. Se kur mbjell dhunë korr dhunë’, tha Kazhani.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img