Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

“Kur humb tërhiqesh me dinjitet”, Arben Ristani kërkon dorëheqjen e Lulzim Bashës: Nuk ka asnjë shans të fitojë herën e tretë, po e mban partinë si dyqan për përfitime personale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani pas fitores së mandatin të tretë të Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit kërkon dorëheqjen e Lulzim Bashës.

Ristani thotë se Basha ka udhëhequr të gjithë demokratët dy herë në humbje dhe nuk ka mundësi që të fitojë herën e tretë.

albsig

Sipas tij kjo humbje erdhi pasi kryedemokrati bëri gabime në mënyrë të përsëritur dhe nuk I bindi shqiptarët se ai do të ishte kryeministri i duhur i këtij vendi.

Teksa shton se “kur humb zgjedhjet ne menyre te perseritur, terhiqesh me dinjitet dhe ndihmon partine te rimekembet”, ndërsa Basha vazhdon e “mban dyqan për përfitime personale”

Postimi I plotë:

PD humbi ne keto zgjedhje.

Demokratet jane krenare se kane duruar me dinjitet nje opozite te veshtire 8 vjecare.

Kane zhvilluar me vitalitet nje beteje te forte opozitare.

Garuan dhe menaxhuan nje proces zgjedhor nga i cili, pavarsisht se nuk fituan, treguan se PD eshte parti e madhe, e dashur dhe e mbeshtetur fuqishem nga shqiptaret.

Kjo humbje do te thote edhe 4 vjet te tjera opozite.

Manipulimet zgjedhore te kundershtarit do kene me siguri pasoja ligjore, por beteja kunder tyre nuk e ndryshon faktin se tashme, ka filluar nje 4 vjecar tjeter opozite.

Eshte momenti dhe kemi nevoje per reflektim.

Lulzim Basha qe na udhehoqi dy here ne humbje te pushtetit qendror dhe atij lokal, nuk ka asnje shans qe heren e trete, te na udheheqe ne fitore.

Humbja erdhi sepse ai beri gabime tashme te njohura dhe te perseritura, ne menyren se si drejtoi opoziten dhe per me teper, nuk i bindi shqiptaret, se ai do te ishte per ta kryeministri i duhur.

Politika eshte moral.

Mbi te gjitha te ky moral eshte bazuar edhe tradita e PD.

Kur humb zgjedhjet ne menyre te perseritur, terhiqesh me dinjitet dhe ndihmon partine te rimekembet.

Keshtu mendoj se duhet te ishte nje sjellje me moral ne nje parti demokratike dinjitoze. Ndryshe vazhdon e mban dyqan per perfitime personale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img