Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Kur do të fillojë vaksinimi masiv? Përgjigjet Rama: Nuk mund të shtyj fall, por… (E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

79fb426324d5945f012816320bba9ecd

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë për mediat për të folur për ekonominë.

Ai u pyet në lidhje me një datë fikse se kur mund të fillojë vaksinimi masiv në vendin tonë.

Rama u përgjigj duke thënë se nuk ka një datë përderisa vaksinat nuk janë në vendin tonë.

Sipas tij, nuk mund të shtijë në fall dhe ta dijë se kur do të vijnë.

“Nuk e di ju e keni me gjithë mend, apo e keni sa me bërë një pyetje. Sepse për këtë temë po flasim çdo ditë. Nuk di çfarë do me thënë a ka një datë për të filluar vaksinimi masiv, ku këtu bëhet fjalë për të siguruar një sasi dozash për të garantuar çdo ditë vaksinimin.

Për sa kohë që kjo sasi dozash nuk është në Shqipëri data që më kërkoni ju mua është muhabet. Të hedhim fall. Unë jam shumë besimplotë se ne do të kemi shumë shpejt mundësinë të marrim frymë krejt lirisht dhe të fillojmë një vaksinim masivisht me ambicien që sezonin veror ne ta kemi shumë më të lehtësuar nga pesha e zinxhirit të infektimeve. Për datë më vjen keq, por ka diçka që nuk shkon në pyetjen tuaj”,- tha Rama.

Më shumë

spot_img