Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Kur do publikohet marrëveshja me Pfizer? Rama: Është sekret në gjithë botën, nëse ka një shtet që e publikon, ne do jemi i dyti. Do e ketë ‘Syri’ ekskluzive

spot_img

Lajme të ngjashëm

334a2cc6ffa2e56df3f8ddebe1a321e2

Kryeministri Rama, ndryshe nga çfarë kishte lajmëruar më herët se do të bënte publike marrëveshjen me kompaninë Pfizer për vaksinat, sot është shprehur se kjo nuk do të ndodhë.

I pyetur nga gazetarja e Syri Tv, Rama tha se kjo marrëveshje është sekret në gjithë botën, dhe sipas tij, nëse një shtet tjetër e publikon, atëherë Shqipëria do të jetë e dyta.

“Kontrata me Pfizer është e mbrojtur në gjithë botën nga sekreti tregtar. Nuk bëhet publike përtej dëshirës time. Ishte dëshira ime ta bëjmë publike. Por kontratat janë kontrata. Nëse do gjeni një vend të BE që e ka bërë publike, ne do jemi menjëherë vevndi i dytë dhe do ja japim syrit.7×7=42. Sepse 7×7=42 ishte llogaria që bëre për fiskalizimin”, tha Rama.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img