Kuqezinjtë fituan bindshëm ndaj Islandës, Duka thumbon 'kritikët': Isha i bindur se do kthjelloheshin dhe do t'i jepnin dashuri Kombëtares

Publikuar tek: sport, më 22:57 10-09-2019 Kuqezinjtë fituan bindshëm ndaj Islandës, Duka thumbon 'kritikët': Isha i bindur se do kthjelloheshin dhe do t'i jepnin dashuri Kombëtares Djemte e Kombetares pas fitores sot ndaj Islandes

Presidenti i FSHF Arman Duka uron kuqezinjtë për fitoren e sotme ndaj Islandës me rezultatin e thellë 4 me 2.

Duka na ka lënë pa thumbuar "ata që u kthyen kundër Kombëtares pas humbjes me Francën", duke thënë se ishte i bindur se do "kthjelloheshin" dhe do t'i jepnin dashuri skuadrës.

"Une isha i bindur se te gjithe, pavaresisht nga momentet e veshtira, do " kthjelloheshin" dhe do vazhdonin te jepnin dashuri per kete KOMBETARE ne dite te mira dhe te keqia...Djemte kishin nevoje per kete dashuri dhe sot na e shperblyen.. Futbolli nuk ka te beje vetem me kembet, por sidomos kur luan me Kombetaren mbi te gjitha ka te beje me zemren...Sot me shume se kurre jam i bindur se ne do te vazhdojme te jemi bashke ne dite te mira e te keqia...Per me teper endrra vazhdon....", shkruan Armand Duka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094470977783203
array(1) { ["section"]=> string(141) "kuqezinjte-fituan-bindshem-ndaj-islandes-duka-thumbon-kritiket-isha-i-bindur-se-do-kthjelloheshin-dhe-do-t-i-jepnin-dashuri-kombetares-178010" }