Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Kupa nuk shkoi në shtëpi! Princ William zemërthyer për humbjen e Anglisë: Mbajeni kokën lart dhe jini krenarë për veten tuaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kupa nuk shkoi në shtëpi, por në Romë! Italia mbrëm mundi Anglinë në finalen e Euro 2020, pas kohës shtesë, me penallti.

Duka dhe dukesha e Kembrixhit dhe djali i tyre, Princi Geroge, ishin të gjithë të pranishëm në stadiumin Wembley, ku panë ndeshjen nga afër.

Kamerat fokusuan reagimin e tyre kur Anglia shënoi minutat e para të lojës dhe trishtimin kur ata nuk mundën të fitonin.

Përmes një postimi në Tëitter pas ndeshjes, Princi William shkruan se rezultati ishte zemërthyes, teksa përgëzoi Italinë për fitoren.

“Zemërthyerje! Urime Itali për fitoren e madhe. Angli, keni bërë rrugë për të mbërritur këtu, por fatkeqësisht këtë radhë nuk ishte dita juaj. Mbajeni kokën lart dhe jinni krenarë për veten tuaj. E di që do të kemi dhe më shumë në vazhdim”, shkruan William.

Screenshot 18 4

Më shumë

spot_img
spot_img