Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘Kupa është derdhur me kohë’, Meta mbyll konferencën me gazetarët dhe niset për në Dibër: Pas 25 prillit ky vend do u takojë shqiptarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0ee4469f6246e92661c35b66272034bb

Presidenti Ilir Meta ka bërë disa deklarata të forta në konferencën sot me gazetarët, ku ndër të tjera është shprehur se “kupa është derdhur me kohë”.

“Të gjithë të kuptojnë që kupa ëhstë derdhur me kohë. Nuk do të ketë më lojra. Falemindeit, tani do iki në Dibër se bëhem vonë. Do iki në vendlindjen e Elez Isufit që luftoi gjithë jetën kundër pushtuesve. Pas 25 prillit ky vend do u takojë gjithë qytetarëve shqiptarë”, tha Meta.

Më herët, ai iu përgjigj dhe interesit të gazetarëve për ndryshimet që kërkon të bëj mazhoranca për kufizimin e kompetencave të tij. “Asnjë i sëmur mendor apo i marrosur pas pushtetit të vjedhur, nuk duhet t’i shkojë mendja se presidenti i këtij vendi mund të frikësohet, mund të intimidohet apo të pengohet të përmbush misionin e tij”, tha Presidenti.

Ndërkohë, tashmë kur janë bërë 3 orë nga konferenca me gazetarët, ku lëshoi deklarata të forta ndaj mazhorancës, Presidenti ka mbërritur në Klos.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img