Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

KUPA E SHQIPËRISË/ Surprizë në ‘Elbasan Arena’, POLITIKANI i rëndësishëm do ta dorëzojë trofeun te fituesit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Skënderbeu do sfidojë në finalen e Kupës së Shqipërisë Laçin në orën 19:00 në “Elbasan Arena”.

Sigurisht që ky është një moment i veçantë për të dyja skuadrat, pasi luhet për një çmim special dhe mbi të gjitha për 50 milionë lekë të vjetër, aq sa është dhe shpërblimi nga ana e FSHF-së për fituesit.

Së fundmi zbulohet se trofeu fituesve të kësaj finaleje do t’iu jepet nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Detaj ky jo dhe aq surprizues, pasi Meta njihe nga të gjithë si njeriu i sportit që ka dhënë dhe do vazhdojë të japë mbështetjen dhe kontributin e tij në sport në përmirësimin e cilësisë dhe infrastrukturës.

Më shumë

spot_img