Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

KUPA E SHQIPËRISË/ Surpriza në ndeshjet e para, Dinamo dhe Vllaznia bien në transfertë, fitojnë Tirana dhe Partizani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndeshjet e para të fazës së 1/16 të Kupës së Shqipërisë kanë dhuruar surpriza, pasi Dinamo dhe Vllaznia kanë humbur ndeshjet përkatëse në gtransfertë. Dinamovitët u mposhtën 1-0 nga Erzeni, ndërsa shkodranët pësuan një disfatë që nuk e prisnin nga Labëria.

E kundërta ndodhi me ekipet e tjera të Kategorisë Superiore, pasi Tirana, Partizani, Skënderbeu, Teuta dhe Kastrioti fituan ndeshjet e tyre.

Rezultatet finale:

Grupi A – 16:00

Veleçiku 0 – 3 Skënderbeu (Vangjeli 33, Bismark 41′)

Luzi 1 – 4 Teuta (Myrtaj 32’/ Jazexhi 16′, Zogaj 45′, Kapllani 47′)

Tërbuni 0 – 3 Partizani (Junior 22′, Filipovic 24′, Mala 42′)

Erzeni 1 – 0 Dinamo (Xhabrahimi 50′)

Besëlidhja 0 – 0 Burreli

Vora 2 – 1 Korabi

Shkumbini 0 – 3 Tirana (Xhixha 7′, Beshiraj 15′, 88′)

Oriku 1 – 2 Bylis

Grupi B – 16:00

Labëria 2 – 1 Vllaznia (Dalanaj 40′ (p), Kamberaj 49′ / Coba 33′)

Maliqi 0 – 0 Kukësi

Turbina 1 – 1 Egnatia (Brahilika 33′ (p)

Lushnja 0 – 3 Tomori ( Manellari 14′, Oshafi 38′)

Elbasani 0 – 2 Kastrioti ( Greca 16′)

Flamurtari 1 – 1 Apolonia (Diamanti 60′ (p))

Besa 1 – 0 Pogradeci (FT 14:00)

Butrinti 1-1 Laçi (FT 13:30)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img