Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kupa e Euro2016 në duart e Dukës dhe De Biasit: Në Francë, jo për pushime

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9c902687053dd1eb42c6714f04984337

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka dhe trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi ndodhen në Francë si pjesë e delegacionit shqiptarë në shortin që do të hidhet nesër për Kampionatin Europian “Francë 2016”.

Duka dhe De Biasi nuk ia kanë kursyer vetes një foto me trofeun e ëndërruar dhe ndoshta kjo prekje do të jetë fatsjellëse për Kombëtaren tonë gjatë kampionatit europian.

Përpara nisjes për në Paris, Duka ka ritheksuar edhe njëherë se Shqipëria në qershor nuk do të shkojë në Francë për pushime. Sa i përket preferencave lidhur me shortin, Duka ka mohuar të ketë të tilla.

“Nesër do të hyjmë zyrtarisht në fazën e finaleve, duke njohur edhe kundërshtarët tanë. Sigurisht, janë të gjitha skuadra të forta që i kanë merituar finalet. Nuk bëhet fjalë për preferenca. Ne do të bëjmë Europianin tonë dhe po e përsëris, se në qershor, nuk do të shkojmë në Francë për pushime”, ka thënë kreu i FSHF-së.

Lexo edhe: Shorti/ Delegacioni shqiptar niset drejt Parisit, ja kush na përfaqëson

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img