Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Kupa e Botës / Brazili dhe Kroacia kalojnë në çerekfinale, nesër shqiptarët e Zvicrës përballë Ronaldos

spot_img

Lajme të ngjashëm

Brazili dhe Kroacia janë dy kombëtaret e futbollit që kalojnë në fazën e çerekfinales së Kupës së Botës, Katar 2020.

Brazili ka arritur një fitore të lehtë ndaj Koresë së Jugut me rezultatin 4-1. Ndërsa Japonia është mundur me rezultatin 1-3 nga Kroacia.

Nesër do të luhen dy ndeshje, që do të plotësojnë edhe përballjen e fundit në grupin e 1/8.

Ato janë Marok-Spanjë dhe Portugali-Zvicër.

Në 1/8 deri tani do të përballen Hollandë-Argjentinë, Kroaci-Brazil dhe Francë-Angli.

Më shumë


spot_img
spot_img