Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Kupa e Botës / Anglia dhe Holanda sigurojnë tre pikë, SHBA- Uells ndahen në “paqe”; këto janë ndeshjet që luhen nesër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Anglia ka arritur një fitore bindëse me plot 6 gola të shënuara ndaj kombëtares së Iranit, në ndeshjen e tyre të parë për Kupën e Botës.

Futbollistët iranianë janë vënë në qendër të vëmendjes pasi refuzuan të këndojnë himnin e tyre, si shenjë revolte ndaj regjimit që po shtyp dhunshëm protestat në Iran.

Senegali humbi me rezultatin 2-0 në përballjen me tulipanët. Ndonëse kombëtarja afrikano-perëndimore ndjeu mungesën e yllit Sadio Mane.

Shtetet e Bashkuara bënë një paraqitje tepër të mirë, duke shënuar të parët në përballjen ndaj Uellsti që u mbyll me rezultatin 1-1.

Ditën e nesërme luhen katër ndeshje:

Më shumë


spot_img

spot_img