Kundërshtuan me dhunë patrullën e policisë, arrestohen 3 të rinj nga Fieri

Publikuar tek: aktualitet, më 08:06 28-03-2017 Kundërshtuan me dhunë patrullën e policisë, arrestohen 3 të rinj nga Fieri

Tre persona ranë në prangat e policisë së Fierit, pasi kundërshtuan me dhunë efektivët.  

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë Alban Sufka, 40 vjeç, Romeo Plaka, 35 vjeç dhe Olsion Plaka, 27 vjeç, të tre banues në fshatin Vidhisht, Roskovec.

Arrestimi i tyre u bë pasi në lagjen “1 Maj” Fier në vendin e quajtur "Kthesa e Plykut" kanë kundështuar me forcë dhe dhunë punonjësit e policisë të patrullës së pëgjithshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Skifterat” e natës, shkatërrohet banda që “gjuante” lokalet e Tiranës, mes tyre një femër
Policia kufitare bllokon një gomone me 750 kg kanabis në Karaburun, do të trafikohej në Itali (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.011596202850342
array(1) { ["section"]=> string(79) "kundershtuan-me-dhune-patrullen-e-policise-arrestohen-3-te-rinj-nga-fieri-73344" }