Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Kundër vaksinimit të detyrueshëm, mijëra qytetarë në Itali dalin në protestë: Poshtë komunizmi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Protestë e dhunshme është zhvilluar sërish sot në Itali. Protestat në Itali kanë nisur pas vendimit të qeverisë italiane që çdo punonjës i sektorit publik dhe privat do të duhet të paraqesë pasaportën e vaksinimit.

Mijëra protestues mbushën rrugët e qyteteve kryesore në Itali për të shprehur revoltën e tyre ndaj këtyre kufizimeve. Demonstruesit  pretendojnë se me këtë vendim qeveria shkel të drejtat themelore të njeriut.

Me thirrjen “poshtë fashizmi” dhe me pankarta në duar ku shkruhej: “jo pasaportës së gjelbër” demonstruesit marshuan në qendër të kryeqytetit italian.

Tubime të mëdha u zhvilluan edhe në Milano dhe Firence. Italia u be vendi i parë në botë që zbatoi “pasaportën e gjelbër” për çdo kategori.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img