Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Kundër anëtarësimit të saj në NATO, Erdogan paralajmëron: Nesër flas me Finlandën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka bërë me dije se ditën e nesërme do të flasë me Finlandën, lidhur me kërkesën e saj për t’iu bashkuar NATO-s. Lajmin e bën të ditur agjencia e lajmeve Reuters.

Erdoğan u tha gazetarëve se ai e ka diskutuar çështjen me ministrin danez Mark Rutte, këtë të premte.

albsig

spring

Ai shtoi po ashtu se të shtunën do të flasë edhe me Britaninë e Madhe. Më herët Erdogan tha se nuk është dakort për anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO, pasi sipas tij këto vende fshehin organizata terroriste.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img